Dolph Lundgren

Hans Lundgren

7,3
17 410 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Dolph Lundgren

Polecam bardzo - jeden z najlepszych filmów Dolpha Lundgrena w karierze!

AdamBayern01

Film jest po prostu rewelacyjny! Zdecydowanie jeden z najlepszych filmów Dolpha Lundgrena w karierze! Szkoda, że tak późno..

prof_mateusz27

Ja napewno nie obejrzę ,bo za póżno ,rano do pracy na 7.00 trzeba wstać .Ale w przyszłym tygodniu sobię go powtórze na DVD .Natomiast dzisiaj ja planuje powtórke ,,Mrocznego Anioła ,, bo ten film wogóle nie jest puszczany w telewizji !!! Skandal !!! Taki klasyk i nie powtórzają
Kiedyś w latach 90 leciał on na TVP1 ..

bradock

No późna godzina strasznie. Ale w TeleTydzień jest od 18 lat.

bradock

Ja też nie obejrzę. Mroczny anioł leciał chyba rok temu na TCM.

bradock

Skandal przez duże s. I weź tu człowieku płać abonament, a my puścimy ''Modę na sukces'' i babcie w beretkach będą szczęśliwe.

użytkownik usunięty
karoman4

Przecież nie puszczą w godzinach dziennych filmu od 18 lat. :)

Nie mówię, że w godzinach dziennych, ale o tej 22.00 już mogliby puścić.

,,Olimp w ogniu ,, tez jest mocno brutalny ,choc nie az tak jak ,,Male Tokio ,, Widac ze go krecili w zalozeniu taktyczym jako film ,,Tylko dla Doroslych ,,

bradock

Przez Ostry Poker Polsat zarobił kiedys karę od KRRiT

giovanni50

Wiem ,tak jest jak jakaś podła świnia nakablowała !!!

bradock

To jakoś było w 1997 lub 98 roku

karoman4

niestety..

prof_mateusz27

Ja i tak będę oglądał, bo jutro wolne mam! :)

AdamBayern01

Szcześciarz !

bradock

Dobry lektor nawet był :)
Zastanawiam się tylko, dlaczego w lewym górnym roku ekranu był widoczny czerwony znaczek.

AdamBayern01

No bo film był dla dorosłych, to i znaczek musiał taki być.

karoman4

Oglądając uważnie - nie wydaję mi się, żeby były tam jakieś rzeczy +18 Kasiu :)

AdamBayern01

No, ale przemoc, brutalna brutalność, to chyba nie są rzeczy, które powinny oglądać dzieci? A tym bardziej słuchać takich tekstów Brandona w stosunku do Dolpha.

karoman4

Może i tak, jednak ja bym się nie zdziwił, jakby ten film puszczali z trójkątem (16).

AdamBayern01

Za ostry na 16 ...

bradock

Ja mam 17(przed 18) i się nic nie przeraziłem.

AdamBayern01

Ale jakies dziecko moglo by to obejrzyc w wieku 10 lub 8 lat ,a nie powino ,nie powino tego ogladac ....

bradock

No, masz w tym trochę racji. Też ta scena z tą blondyną i Tagawą była ostra ;/

bradock

Pamiętasz te czasy, kiedy filmy ze Stallone'em, Van Damme'em, Bronsonem, Seagalem, Schwarzeneggerem i Snipes'em były puszczane w telewizji od 18 lat ? (Wtedy nawet ''Krwawy sport'' był od 18 lat).

joang68

Z 6 lat temu tak jeszcze było.

prof_mateusz27

Z 8 lat temu.

joang68

Pamiętam "Nieuchwytny cel" jak leciał właśnie chyba z 6 lat temu z czerwonym kwadratem.

prof_mateusz27

Ale mi chodziło o te wcześniejsze oznaczenia filmowe, nie te co teraz są.

joang68

Ok, to też gdzieś z 6/7lat temu. Kwadrat to był od 18. (i wtedy to był cały czerwony kwadrat albo kółko nie jak teraz czerwone kółko z wyciętym kwadratem)

prof_mateusz27

Nie, wtedy to było u dołu ekranu po prawej stronie czerwone kółko z wyciętym kwadratem, żółte kółko z wyciętym trójkątem i zielone kółko z wyciętym kółkiem.

joang68

To było później chyba. Może mi się coś pomieszało. Mniejsza z tym.

prof_mateusz27

Wcześniej było. ;-)

prof_mateusz27

No właśnie, a teraz praktycznie co roku na TVN leci z 16 na górze.

joang68

Wiesz co ,pamietam ze w 1996 roku na TVP 1 o 20.00 puscili Szklana Pulapke 2 i przed rozpoczeciem seansu pojawil sie napis ,,Film tylko dla widzow od 18 lat .Natomiast puzniej to nie pamietam czegosc takiego ,natomiast wiem ze Jedynka takie typowe akcyjniaki lat 80-90 puszczala zawsze w Sobote po 23.00 w tzw kinie nocnym ,wtedy lecialy takie filmy jak Komando ,Predator ,Cobra ,Zyczenie smierci 1,2 ,Robocop ,Terimnator ,Niko ,Szukajac Sprawieliwosci ,Liberator 1,2 ,Pasazer 57 ,Zaginiony w akcji 1,2,3 ,Odzial Delta 1,2 ,Krwawy Sport ,Podwujne Uderzenie itp To sie nazywalo Kino Nocne .Do dzis nawet to jest .

bradock

''Maksimum ryzyka'', ''Naznaczony śmiercią'' itp. były puszczane na polsacie jako Megahity od 18 lat, ''Podwójne uderzenie'' na TVP 1 i TVN był od 18 lat, nawet ''Krwawy sport'' jak leciał na TVN to od 18 lat.

bradock

''Zabójcza broń'' też była puszczana od 18 lat.

AdamBayern01

To co napisala Kasia sie zgadza .W tym filmie brutalnosc byla na bardzo wysokim poziomie np Odcinanie sobie palca nozem ,seks z samurajskim nozem ,dokonywanie samobojstw itp W 1997 roku Polsat puscil pierwszy raz ten film w Telewizji Polskiej o 20.00 i zaplacil potem za to kare nalozona przez Krajowa Rade Telewizji i Radia .Tym filmem Lundgren i Brandon Lee przebili brutalnoscia filmy Seagala z lat 90 .

bradock

Nie tylko brutalnością, ale poziomem akcji i walk moim zdaniem też.

AdamBayern01

W sumie tak ,choc ,,Wygrac ze smiercia tez jest bardzo brutalne i efektowne .

bradock

To już kwestia gustu. Moim zdaniem Ostry Poker W Małym Tokio bije wszystkie filmy Seagala na głowę :) To czołowy klasyk, który na pewno przy najbliższej okazji będzie w mojej kolekcji na DVD.

AdamBayern01

No niewiem .... ,,Niko ,, czy ,,Szukajac Sprawieliwosci ,, to tez znakomite perly kina akcji .Zauwaz tez ze Seagal bardziej przebil sie do swiadmosci widzow niz Lundgren .Wiekszosc jak mysli kino akcji to pierwsze co im przychodzi na mysl to Stallone ,Schwarzenegger ,Seagal ,Van Damme ,Norris ,Wills a dopiero Lundgren .

bradock

Przede wszystkim NORRIS przychodzi na myśl.

prof_mateusz27

Tak to prawda ,Chuck mocno kojarz sie z kinem akcji .

bradock

Mimo tego ze Van Damme, Seagal, Arnold, Stallone są lepsi.

prof_mateusz27

Seagal nie do końca był lepszy od Chucka ,w kinie akcji tak ale nie jako aktor .Przecież on tylko ciągle te samę rolę odgrywał -Policjant/Komandos/Agent C.I.A .A zobacz w jakich ciekawych filmach Chuck grał : Utajona Furia -Akcja/Horror ,Kod Milczenia -Dramat Kryminalny ,Słoneczny Wojownik -komedia przygodowa ,Bohater i Strach -kryminał ,Moce Ciemności -Horror ,Top Dog -Komedia Sensacyjna ,W Zaginionym w Akcji 2 zagrał wieżnia wojennego który był torturowany ,Samotny Wilk McCuade -film akcji stylizowany na western .Chyba wiencej nie muszę dodawać .

bradock

To że grał w innych gatunkach niż tylko akcji to nie robi z niego w cale lepszego. Choć w sumie to Chuck trochę lepiej grał. Ale Seagal i tak jest na pewno miejsce wyżej niż Chuck w kinie akcji!

prof_mateusz27

Ogólnie tak ale Chuck też miał sporo dobrych filmów akcji .

bradock

Pewnie, że tak! "Samotny Wilk McCuade", "Inwazja na U.S.A", "Zaginionym w Akcji", "Delta Force 1 i 2" czy "Kod milczenia" to na pewno na prawdę dobre kino akcji!

bradock

I Charles Bronson

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones