PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98563}

Władca życzeń 2

Wishmaster 2: Evil Never Dies
5,4 1 603
oceny
5,4 10 1 1603
Władca życzeń 2
powrót do forum filmu Władca życzeń 2

Jack Scholder zasłynął świetną kontynuacją "Koszmaru z ul. wiązów" i jest to jego najlepszy film. Z kontynuacją "Wishmastera" tak dobrze mu nie wyszło, ale mimo to obraz ten przyjemnie się ogląda od początku do końca. Andrew Divoff jako dżin po raz kolejny nie zawodzi a i technicznie film jest poprawnie wykonany. Nie jest niestety tak krwawo jak w oryginale a końcówka jest totalnie skopana co podkreślają jeszcze fatalne efekty komputerowe, mimo to jednak nadal jest nieźle. Także myślę że film spokojnie można polecić tym którzy widzieli jedynkę i się im podobała, a tym którzy nie widzieli ... no cóż, to nadal horror klasy B dla fanów gatunku, także tylko dla amatorów tego typu kina.

ocenił(a) film na 10
maurycy_86

Człowieku o czym ty piszesz ? Wishmaster spycha w niepamięć Horror z Ulicy wiązów. To nie jest horror tylko komedio-horror, ta seria zapoczątkowała nowy gatunek filmowy. Dwójka jest jeszcze lepsza niż jedynka szczególnie sceny w więzieniu wymiatają. Mam takie pytanie czy ty w ogóle oglądałeś filmy Qenita Tarantino ? On stworzył gatunek gangsterskiej komedii hard. Tutaj z kolei mamy czarną komedię hard. Radzę obejrzeć Wishmaster 1 i 2 jeszcze raz i zwrócić uwagę jak te filmy są genialnie prześmiewcze w stosunku do otaczającej nas rzeczywistości. Oto bowiem jest sobie facet który spełnia życzenia, a przecież dzisiejsze społeczeństwo konsumpcjonistyczne opiera się na w sumie na życzeniach konsumentów. Chce tego chcę tamtego, ale za jaką cenę ? Gość oferuje wszystko co chcesz ale czy ty wiesz czego chcesz ? Czy potrafisz to nazwać ? Ten film ma głębokie filozoficzno egzystencjalne przesłanie.

SirDrX

Szczerze to aż tak nie rozmyślałem na temat tego filmu czy ma głębokie przesłanie czy nie, także może faktycznie masz rację. Dla mnie to po prostu niezły film.

SirDrX

Wishmaster lepszy od Koszmaru? No comments chłopie ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones