PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35746}

Powstanie

Uprising
5,5 939
ocen
5,5 10 1 939
Powstanie
powrót do forum filmu Powstanie

Na samiutkim początku pierwsze kłamstwo że po miesiącu walki Polska kapituluje! Polska nigdy nie podpisała kapitulacji i walczyła przez całą wojnę, skapitulowały jednynie poszczególne oddziały armii. Jak już to poddała się niejaka francja, i parę innych kraiczków. Dlatego napisałem że film ogląda się przyjemnie tak jak western, film sensacyjny czy komedię, ale jeśli miał to być film fabularno - historyczny to ja dziękuję. Dobrze że jeszcze nie wpletli w fabułę że to byłe te osławione "polskie obozy"....

mumin66

A czego się można spodziewac po żydowskim filmie, żydowskich twórcach i aktorach? ;)

ocenił(a) film na 6
Patruell

A co Ci aktorzy zrobili? Grają co mają do zagrania i tyle.

czipsy_dwa

Nic mi nie zrobili, zwracam tylko grzecznie uwagę na ''trójpodział władzy'', jeśli wiesz, co mam na myśli w tym filmie, rzecz jasna..

Patruell

Otwierasz lodówkę i zapewne widzisz tam Żydów....

Patruell

polecam wiadro zimnej wody: wewnetrznie i zewnetrznie (NA ŁEB).

mumin66

Widzę, że większość tematów pod filmem dotyczy właśnie tej konkretnej informacji. Mi też się to nie spodobało, jestem w trakcie oglądania, lecz w pierwszym momencie przełączyłem kanał nie mając ochoty dalej wysłuchiwać podobnych bredni ( z wcześniejszych komentarzy wnioskuję, że jest tego całkiem sporo ).

ocenił(a) film na 7
mumin66

Polskę to przejechali czołgami w miesiąc ( 28 września kapitulacja warszawy) i taka jest smutna prawda. W tamtych czasach Polska armia nie dorównywała niemieckiej, dzisiaj obecnie zresztą też.

niszcza

Ale żadna armia nie ma takich ludzi jak my, a co do uzbrojeń to podziękujmy posłom senatorom ministrom i reszcie złodziejskich pasożytów.

ocenił(a) film na 1
niszcza

I tak broniliśmy się znacznie dłużej niż większość krajów Europy. Niektóre to nawet nie walczyły bo ich obywatele nie mieli do tej jaj i trzeba sobie to jasno powiedzieć.

Nasi walczyli nawet gdy wróg miał przygniatającą przewagę w sprzęcie i ludziach.

Przykładowo :

- Obrona Wizny, po stronie polskiej ok. 350 żołnierzy a po stronie niemieckiej 42 tys. żołnierzy, 350 czołgów, 657 moździerzy, dział i granatników, wsparcie lotnictwa Luftwaffe. Polacy potrafili się bronić aż przez 3 dni mimo, że wróg miał przygniatającą przewagę.
Tutaj jest piosenka szwedzkiej grupy Sabaton na cześć żołnierzy walczących w tej bitwie: http://www.youtube.com/watch?v=ivgCD31iKyg

- Obrona Westerplatte, po stronie polskiej 225 żołnierzy, po stronie niemieckiej 3400 żołnierzy ! Polacy bronili się przez 7 dni !
Obrońcy Westerplatte, którzy wytrwali na straceńczej placówce do 7 września, odpierając 13 szturmów, swą postawą i determinacją zyskali nie tylko sławę, ale i demonstracyjnie okazywany szacunek przeciwnika, co w całej kampanii było czymś wyjątkowym. Niemcy nazywali nawet Westerplatte "małym Verdun", co miało obrazować furię natarcia ich żołnierzy na placówkę

Jakieś pytania? Polacy walczą do upadłego. Nie pytali ilu jest wrogów tylko gdzie oni są :)

Polska broniła się przed siłami III Rzeszy naprawdę długo w porównaniu do innych państw. Trzeba też pamiętać, że 1 września zaatakowała nas Rzesza, ale 17 września od wschodu zaatakował nas Związek Radziecki. Jak mieliśmy walczyć na dwa fronty przeciwko dwóch silnym wojskom? Wielu zapomina, że Ruscy przez pierwsze lata wojny walczyli po stronie Hitlera. Podpisali Pakt Ribbentrop-Mołotow (23 sierpnia 1939) i kilka tygodni później razem z Niemcami okupowali nasz kraj.

niszcza

Prawda jest taka, że w 45 Polacy z Armii Berlinga zawiesili polską flagę na Bramie Brandenburskiej. Ten ostatni akcent wojny był symbolem wyższości polsko-radzieckiego oręża.

ullmayer

Radzieckiego nie, armia czerwona to bydło które wygralo masą, przeaga liczbna, prrzewaga Niemcow nad sowietami byla oczywista, pod kazdym wzgledem byli lepsi, Polacy zas byli doskonalsi od jednych i drugich.

Al_Bundy

polecam wiadro zimnej wody: wewnetrznie i zewnetrznie (NA ŁEB).

niszcza

Bzdury, Polska armia w latach 30 byla 3 najpotezniejsza w Europie, dopiero w 1936 r. Niemcy nas wyprzedzili, atak w 1933 r. moglby ich zniszczyc.

mumin66

blitz krieg - błyskawiczna wojna Hitlera, niestety to co mówią w filmie, to prawda

kacha78

Polska zostala pokonana w kampanii wrzesniowej i okupowana, ale nigdy nie skapitulowala w wojnie w Niemcami

kacha78

przypomnę ci Wiznę i Raginisa jak to Guderiana zatrzymał ot, taki blitz krieg

mumin66

polecam wiadro zimnej wody: wewnetrznie i zewnetrznie (NA ŁEB).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones