PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=669937}

Pogromcy korporacji

Bounty Killer
5,4 3 285
ocen
5,4 10 1 3285
Pogromcy korporacji
powrót do forum filmu Pogromcy korporacji

Dotąd najlepszy przedstawiciel nowej fali grindhouse'ów i jeden z nielicznych filmów, którym udało się wskrzesić klimat kina post-apokaliptycznego lat 80. Na prawdę duża niespodzianka, bo spotkałem się z niepochlebnymi opiniami. Tymczasem "Bounty Killer" jest przykładem na to jak się robi kiczowate, b-klasowe science-fiction tak by zarówno widz, jak i twórca miał z tego mnóstwo radochy. Tym bardziej że Saine'a dysponował bardzo skromnym budżetem.
Sceny akcji są zrealizowane dynamicznie, a twórcy nie żałują czerwonej farby. Efekty specjalne nie zachwycają... ale takie właśnie miały być. Twórcy korzystają z różnych konwencji, przemieszczając się między nimi sprawniej niż ostatnimi czasy Tarantino i Rodriguez. Powstał z tego post apokaliptyczny western samochodowy. Wszystko skąpano oczywiście w morzu czarnego jak smoła humoru, a w roli arcyłotrów pojawiają się gwiazdy dekady ortalionu.
Warto!

Lucky_luke

swietna recenzja,dla mnie tez bardzo pozytywne zaskoczenie 2013,a motocykle i lejce zamiast koni po prostu rozjeba.... mnie doszczetnie.teraz szukam pierwszego filmu zrobionego przez Saine i mam z tym problem bo nigdzie nie moge znalezc choc z napisami pl

ocenił(a) film na 8
Lucky_luke

Bardzo trafnie ujete. Zgadzam sie.

ocenił(a) film na 7
Lucky_luke

Popieram. Nic na to nie wskazywało przed seansem, ale to naprawdę udany film jest.

ocenił(a) film na 4
Lucky_luke

Rozumiem konwencję. Niestety nie rozumiem dlaczego ten film jest taki nudny.
Zaczynając oglądać ten film nastawiłem się na odmóżdżanie a dostałem wynudzenie.

Lucky_luke

Zgadzam sie z powyzszym. Film znacznie lepszy niz "Maczeta 2". Z komiksem co prawda nigdy sie nie zetknalem, ale podobne klimaty byly w grze "No One Lives Forever" ;)

ocenił(a) film na 5
Lucky_luke

Fajny film, dużo lepszy od maczety 2

ocenił(a) film na 7
FuX_08

Dokładnie, przejechałem się na drugiej Maczecie jak na skórce od banana, a tutaj dobrze zrealizowany film, spore zaskoczenie bo spodziewałem sie gniota.

ocenił(a) film na 6
Lucky_luke

+1

Pogromcy Korporacji podobał mi się bardziej niż zachwalana Maczeta. Ale nadal do Planet Terror mu daleko ;P

ocenił(a) film na 6
Lucky_luke

Dołączam do grupy pochlebców , fajny opis , przyznam że do czasu " Grindhouse'a " nie zwracałem uwagi na taki typ filmów , ale też odstręczały od siebie etykietą kina B-klasy , co kiedyś było po prostu obelgą i słusznie ... Co innego pastisz , który wykorzystuje przecież takie same " zagrywki" stylowe i techniczne , może nawet te same odkurzone scenariusze , ale nie są tanie , badziewne i żenujące - wręcz przeciwnie . Film obejrzałem dzięki poleceniu przez jednego z forumowiczów , sam bym go ominął ze względu na brak porządnego opisu , POLECAM miłośnikom gatunku ...

ocenił(a) film na 8
Lucky_luke

bardzo dobry tego szukalem :>

Lucky_luke

Popieram w całej rozciągłości ;)
BTW. Ale na plakacie Mary Death podrasowali ;)

ocenił(a) film na 6
Lucky_luke

Jak dla mnie film rewelacja. Piękne komiksowe (zwłaszcza na początku) ujęcia kamery, wartka akcja, dużo humoru. Rozwaliła mnie scena, gdy w 76-stej minucie Drifter ocknął się w biurze :) Dialogi i super rozpierducha na końcu :) A jack tanecznym krokiem przeładowywał im broń :) To jeden z tych filmów, jakie lubię mieć w oryginale na płycie DVD a nie tylko jako plik na dysku.

Lucky_luke

Wybacz dla mnie za dużo kiczu ;)

ocenił(a) film na 7
buterfly

Wybaczam.

Lucky_luke

Oj to dobrze :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones