PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=621676}
6,7 54 399
ocen
6,7 10 1 54399
5,8 4
oceny krytyków
Parker
powrót do forum filmu Parker

Jak Statham'a uwielbiam w każdym filmie , dla mnie jest genialny, tak J.Lo mogła by zostać przy śpiewaniu. Nie pasuje mi tu jak nie wiem uh. Scenariusz dziwny, niby ma być akcja ale jednak jej nie ma tak do końca. Ale ma dobre momenty więc dostaje takie 3++ :D

ocenił(a) film na 8
aga005

"Parker" to znakomity egzystencjalny scenariusz, dowodzący, że w historii ze "Zbiega z Alcatraz" i "Godziny zemsty" wciąż drzemie ogromny potencjał do odkrywania jej na nowo.
Najbardziej zachwyca jednak obsada. Statham w tak świetnej formie nie był od czasu "Przekrętu". Ani krztyny typowego dla niego szpanu, głupich uśmieszków, onelinerów, machismo, obnoszenia się z męskością. Jest wręcz odwrotnie: Jason jest wręcz przezroczysty. Jak cień. Jego spokój zachwyca.
Piorunujące wrażenie robi tu jednak Lopez jako stara torba pozbawiona złudzeń co do swojej przyszłości. I ów brak złudzeń jest największą zaletą tego błyskotliwego filmu. Wszyscy, dosłownie wszyscy wiedzą tu gdzie jest ich miejsce, począwszy od żony Stathama (świetnie pomyślana postać) która wie czym on i jej tata się zajmują i zna ryzyko, skończywszy na jej ojcu (bezbłędny Nolte), który ładuje w kabałę głównego bohatera i wedle schematu przypuszczamy, że to on jest wszystkiemu winien, a co on robi Parkerowi... przeprasza go! REWELACJA! Co za dojrzałość. Podobnie z wątkiem fałszerza paszportów, bandy bandytów, a nawet mordercy. Ich zachowania są zrozumiałe, podyktowane zawsze logiką. Nikt tu nie jest... głupi.
Jedyne co w tym wzorowo napisanym i zainscenizowanym filmie (te pojedynki!) boli to kamera wyjęta z ostatnich filmów Michaela Manna i Mela Gibsona. Nie znoszę digitalu i tutaj też on boli. To światło - fuj. Tym niemniej ogromna satysfakcja. To najlepszy film sensacyjny jaki widziałem od lat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones