PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=508565}

Panna Marple: Godzina zero

Marple: Towards zero
7,4 1 811
ocen
7,4 10 1 1811
Panna Marple: Godzina zero
powrót do forum filmu Panna Marple: Godzina zero

Film- jako ekranizację kryminału- ogląda się bardzo przyjemnie. Nie ma, co się oszukiwać, że jak na dzisiejsze standardy to nie jest najbardziej ekscytująca historia roku, bo takie też są książki Christie- stonowane, bez żadnych pościgów i strzelanin, niektóre trochę przewidywalne. Jednak w tym wypadku nie zgadłam książkowego zakończenia i w filmie zapewne też by mi się to nie udało, dlatego uważam kryminał za udany.
Poza tym to wyjątkowo uroczy obraz, a co więcej scenariusz został całkiem nieźle przemyślany i naprawił błędy książki, stąd poniekąd moja wysoka ocena. Przede wszystkim twórcy usunęli beznadziejne zakończenie i jednodniowe zaręczyny, połączyli bohaterkę z tym, z kim powinni i wprowadzili panią Marple. Gdyby tak postąpiła Christie, książka byłaby zdecydowanie lepsza, ale nawet wielkim zdarzają się pomyłki.

ocenił(a) film na 7
kot_telewizor

Mi też film wyjątkowo się podobał ale w książce moim zdaniem zakończenie było w porządku. Przecież w filmie nie było niedoszłego samobójcy, z którym Christie połączyła Audrey, bo go zastąpiła miss Marple to ją połączyli z Thomasem Royde

ocenił(a) film na 6
kot_telewizor

A mnie się nie podobało ani jedno, ani drugie. Wolałabym, aby to Audrey okazała się winna. Jakoś nie lubiłam tej postaci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones