PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107805}
5,5 34 046
ocen
5,5 10 1 34046
4,3 19
ocen krytyków
Mortal Kombat
powrót do forum filmu Mortal Kombat

I wszystko wskazuje na to, że dostanę więcej. Fabuła zaledwie wprowadza kilka postaci i zarysuje temat. Fajnie, że się nie spieszą. Wreszcie ktoś zrobił film na podstawie gry, grając wcześniej w grę.

ocenił(a) film na 7
Kamior

Po seansie tego filmu ciężko powiedzieć, że się nie spieszą. Bo film pędzi i pędzi i przez to trochę cierpi.

Kamior

Nie był bym pewien, że grali wcześniej w grę, skoro zmienili prawie wszystko (jak "Street Fighter", "Lara Croft: Tomb Raider", "Doom", "DOA: Dead or Alive" i "Hitman") Pierwsze dwa filmy "Mortal Kombat" były jednymi z najwierniejszych adaptacji gier.

klasykindyjski

Witaj Black Metal 666. Co chwilę zmieniasz konto. Jeszcze ci się nie znudziło? :)

ocenił(a) film na 10
klasykindyjski

Twórca bardzo dobrze zna Markę Mortal Kombat, tylko bardzo chciał dodać nową postać do Filmu czyli Cole Younga zawodnika MMA który nie wiedząc że należy do rodziny Hanzo,a tak praktycznie jest wszystko tak samo lub podobnie jak w Oryginale, Shang Tsung też oszukiwał żeby wygrać następny turniej. Podobało mi się w tym pomysł że każdy dostawał jakieś zdolności po przez pokonanie przeciwnika. Jak ta część się dobrze sprzeda to możemy oczekiwać jeszcze następne 4 części Mortal Kombat od Simona McQuoida. Sceny Walki mi się podobają oraz nie które sceny jak Sub-Zero w mieście robiąc Lipcową śnieżycę ?. Jeśli chodzi o Fatality to były one owszem Krawe Brutalne, ale sama Brutalność bardziej przerażała mnie z Serii Piła.


ocenił(a) film na 7
deep1984_84

Brakowało mi jakiejś walki która by się wryła w pamięć. No pod tym względem mortal z 95 był dużo lepszy. Scena walki Scorpion z Johnny Cagem jest absolutnie kultowa ale i walka z Goro bardzo dobra i tak samo Liu Kang vs Reptile. Szkoda że w nowej części dali Scorpionowi i Sub Zero te opasłe kostiumy przez co nie mogli zrobić naprawdę cool sceny walki z ich udziałem.

Ostatni_Jedi

Obejrzyj jeszcze raz tę scenę (Johny vs Scorpion), mimo, że lubie pierwzowzór, to na dzień dzisiejszy te sceny to straszne drewno i cringe (Johny akurat znalazł tarczę, do obrony przed zionącym ogniem Scorpionem, a następne pseudo-fatality po którym upada fotka Johnego z podpisem)..... No i ta sztuczka akrobatyczna z wskoczeniem na bambusowe rusztowanie..... Fck gravity, fck logic,.....

ocenił(a) film na 5
axelbest

Nie oglądałem jeszcze tego filmu ale nie wiem co jest z ludźmi, rozumiem że sentyment (wiele rzeczy wspominamy lepiej niż wyglądały w rzeczywistości, filmy i gry to najlepszy przykład ja np. mam tak z The Elder Scorlls Morrowind który wtedy wyglądał bardzo dobrze ale jednak troszkę się zestarzał i w wspomnieniach mam obraz innej gry niż w rzeczywistości) ale chyba naprawdę dawno oryginalnego (no że tego pierwszego filmu) Mortal Combat nie oglądali, to film zdecydowanie z kategorii "jeśli masz z nim dobre wspomnienia to nigdy więcej go nie odpalaj". Ja popełniłem ten błąd i dostałem obraz tandety i kiczu.

ocenił(a) film na 7
WTTW_FILM

Owszem źle się zestarzał i mam do niego sentyment ale walki i muzyka obiektywnie były lepsze niż w tym nowym.

ocenił(a) film na 6
Ostatni_Jedi

Osobiście uważam, że MK95 zestarzał się zacnie. Walki są bardzo dobrze zrobione i trzymają w napięciu. Dodatkowo podbija je świetna muzyka i genialna praca kamery. Aktorzy imo lepiej dobrani. Całość tworzy rewelacyjny klimat. I piszę to na świeżoppo obejrzeniu obu filmów, pościłem sobie MK95 od razu po obejrzeniu nowej części.

ocenił(a) film na 7
axelbest

Ale film nie miał być realistyczny.

ocenił(a) film na 9
klasykindyjski

Wierne bardzo, szczególnie wychodząca jaszczurka z ręki Scorpiona w '95

ocenił(a) film na 10
yerodinek

Pysk z dłoni scorpiona z 1995 roku nie podobała mi się wcale :), ale nie dziwie się czemu tak zrobili bo tak to wyglądało w pierwszych trzech częściach i nie było dokładnie widać że harpun ze sznurem wypuszcza nie z dłoni a z pod rękawa

klasykindyjski

Nie były w żaden sposób wierne. Potwierdzam, że użytkownik który to pisze to na 100% Black Metal 666.
Przykłady braku wierności gier:
- ani kropli krwi, w filmie na bazie gry, która opierała się na przelewaniu krwi
- Liu Kang mówi "Flawless Victory" w ostatniej scenie, gdzie to defacto nie było Flawless Victory, gdyż zebrał sporo ciosów. A to niweluje to odznaczenie.
- żadna z głównych postaci (Johny Cage, Liu Kang, Sonia nie wykorzystuje żadnej ze swoich mocy

Jedyna wierność polegała na tym, że :
- mieliśmy turniej MK
- mieliśmy znane postaci z gier
- mieliśmy specjalne ciosy tylko niektórych postaci z gier (scorpion,sub zero, shang...)
- mieliśmy Kitanę, która jako tako spinała wątek Shanga/Shao Kahna i całego turnieju.

ocenił(a) film na 3
axelbest

widzialeś tu Johnego Cage'a? Brawo. Dobrze film oglądałeś :D a i jeszcze Kitane widziałeś :D geniusz

miroll

Mówiłem o wersji z 1995..geniuszu

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
axelbest

Nie doszło do turnieju MK...

ocenił(a) film na 7
Kamior

Film powinien być dłuższy. Tak 2,5 h. Tak żeby te watki trochę lepiej rozwinąć. Trochę więcej wycisnąć z postaci. Pozostał niedosyt. SUB ZERO to absolutny Ultimate BAD ASS :D.

ocenił(a) film na 7
TICSme

Popieram ^^

ocenił(a) film na 8
TICSme

tak film potrzebowałby trochę więcej czasu aby lepiej wybrzmieć

TICSme

Potwierdzam, stanowczo za krótki.

ocenił(a) film na 7
Kamior

Dobrze że naprawili firmowe "get over here" które w trailerze brzmiało po prostu źle. Ogólnie dali radę i zrobili sobie furtkę pod drugą część. Jest tak jak powinno być, krwawo i brutalnie. Podobało mi się to spamowanie Liu Kanga podcinkami podczas sparingu z Kano. Ewidentne oczko w stronę graczy ;)

ocenił(a) film na 7
Salas11

Dokładnie, też się z tego śmiałem. Mam nadzieję, że dostaną zielone światło na drugą i nawet jak będzie trzeba trzecią część.

Salas11

W jakimś wywiadzie z odtwórcą roli Sub-Zero było powiedziane, że gość ma angaż na 4 produkcje, więc jeżeli finansowo się będzie wszystko zgadzać, to powinny wyjść jeszcze przynajmniej 3 filmy, a może i więcej! :)

ocenił(a) film na 8
kfcboy

podejrzewam że Bi Han wróci jeszcze jako Noob Saiboot, ogólnie wojownicy Pozaświata mogliby wrócić np. Kano z połową twarzy robota jak w grach.

ocenił(a) film na 8
Adi1222

Kano musi wrócić, był zajebisty z tą jego nie zamykającą się jadaczką!

ocenił(a) film na 7
Salas11

Kolejne oczko dla graczy to kiedy padają słowa Noob Tobias.

ocenił(a) film na 7
Kamior

Zdecydowanie jedna z najbardziej udanych adaptacji gry wideo. Jedyne co trochę boli to: tempo, fakt że rzecz nie dzieje się podczas turnieju bo Shang Tsung ma go w doopie i śpieszy mu się by zagarnąć Ziemię i trochę za szybkie sceny walk np, ta Jax vs Reiko gdzie w góra 2 minuty mamy rozstrzygnięcie. Teraz postacie: Cole średnio choć rozumiem koncepcję tej postaci - chłopak wrzucony na głęboką wodę, Sonya super, Jax spoko, Liu Kang widać, że będą go chyba szykowali na lidera, Kung Lao wręcz wykapany, Kano najlepsza postać - teksty, zachowanie - klasa, Raiden ok ale brakuje mi u niego ciut luzu, zrobili go jak połączenie tego z gry z totalnie zimnym i obojętnym takie wrażenie odniosłem, Kabal po stronie złoli najlepszy zaraz za Sub Zero który wiadomo wymiata, Reiko, Nitara i Goro niewykorzystany potencjał choć ten ostatni miał najwięcej z nich do pokazania, Millena ujdzie, Reptail a raczej gatunek z którego pochodzi - słabo. No i Shang Tsung - mam nadzieję, że w dwójce będzie walczył. No i Johny Cage na końcu na plakacie chyba nie ma lepszej zachęty na więcej :D Ogólnie cały film w skrócie: fajnie, chce więcej

ocenił(a) film na 6
Raven_57

Akcja chaotyczna i strasznie pędzi ale ogólnie to całkiem nieźle to wyszło. Szkoda tylko kiepskiej ścieżki dźwiękowej bo w oryginalnym Mortal Kombat soundtrack miażdżył.

ocenił(a) film na 8
antonowicz_dominik

Dokładnie to samo pomyślałem jeśli chodzi o ścieżkę dźwiękową. Gdzie podziała się ta z pierwszych trailerów :(

XGrzegorz

Dla mnie nie było ścieżki w tralilerach, od razu było wiadomo, że muzyki, która podkręci doznania w trakcie filmu mnie będzie.

ocenił(a) film na 4
Kamior

Nie mogę się z Tobą zgodzić. Film zawodzi niemal w każdym elemencie. Zwiastun zapowiadał świetne widowisko, a wyszlo jak zawsze. Z postaci jedynie Kano daje radę i wprowadza dużo humoru. Najgorzej prezentują się walki, cholernie pocięte. Doprawdy w dobie Raid czy Wicka spodziewałem się większej finezji. Tutaj to totalnie spieprzono

ocenił(a) film na 5
Sly777

Zgadzam się, fabuła i dialogi naprawdę okropne. Nikt mi nie wmówi, że nie da się napisać fajnego/ciekawego (jak na kino rozrywkowe) scenariusza na temat turnieju sztuk walki, szczególnie mając juz gotowe postacie pod adaptacie.

Co do walk to zwiastun pokazywał wszystko co fajnego film ma do zaoferowania. Reszta walk to pociete ujęcia zmieniające się co sekundę, brak jakiejkolwiek choreografii czy ciekawego pomysłu na wykorzystanie potencjału zdolności postaci.

Po zwiastunie liczyłem na coś zdecydowanie lepszego, jutro mie będę pamiętał 3/4 filmu.

ocenił(a) film na 6
ChaosTheory

Dokładnie

ocenił(a) film na 6
Kamior

Jak na wprowadzenie, to właśnie za bardzo się spieszą. W tym filmie brakuje przede wszystkim ekspozycji.

qiks33

Popieram, akcja jakos za bardo pędzi, przez co calosc jakos srednio wciąga. Bardzo dobry poczatek (motyw Hanso i rodziny), potem mialem wrazenie jakby twory chcieli w pare minut pokazac po trochu wszystko. Serial Legacy jakos bardziej mnie wciagnal... a moze wlasnie powinni z tego zrobic prequel do serialu

Ali_12

Za szybko pędzi i te drętwe dialogi. Teksty Kung lao i Liu kanga takie poważne i zaraz obok kano co musi zlewac że wszystkiego. Ekspozycja w dialogach. Postać mówi co zaraz zrobi po czym w następnej scenie to robi ( nie nawideze tego)

ocenił(a) film na 6
Kamior

gdzie oglądaliście??

ocenił(a) film na 10
TheDarkPrince_47

Masz na CDA

ocenił(a) film na 7
Kamior

Mnie się podobał i jak Kamior, Chcę więcej!
Co prawda wolałbym aby Cole zastąpiony był Kenshim lub Takedą bo wypada cholernie bezpłciowo (tak wiem, że służy temu by nowy widz dowiedział się czym Turniej w ogóle jest). Jednak całość robi pozytywne wrażenie. Dostajemy ciosy z gier (kilka speciali, kilka fatality), i przede wszystkim Kano, który swoim bezczelnym gadaniem cholernie mi pasuje (zwłaszcza po odświeżonych grach). A i lekkie żartobliwe ukłucie za to że Goro po jajach nie dostał.
Oby zarobił na kontynuację.

ocenił(a) film na 9
pjk23

uwielbiam w tym filmie subzero istny czarny charakter ale postać kano też świetna istny prostak jak w grze :D

ocenił(a) film na 5
pjk23

"tak wiem, że służy temu by nowy widz dowiedział się czym Turniej w ogóle jest" Tylko że widz za wiele się o turnieju nie dowiedział bo go nie było, a akcja filmy pędzi jak ekspres Warszawa-Berlin

ocenił(a) film na 9
Kamior

na bank będzie 2 część i rozwój fabuły z cage i tym nowym wojownikiem z rodu hanzo na bank!

ocenił(a) film na 6
damian_zukowski87

Może głupie pytanie( lubie Mortal Kombat, widziałam kilka razy starszą wersje ale to było dawno i jej nie pamiętam dokładnie) jeżeli powstanie 2 część, a na 99% ma powstać to nie będzie w niej Sub- Zero skoro zginął? Nie będzie Kung Lao itp? Wiadomo że pojawi się Kitana i pewnie Johny Cage, ale bez Sub - Zero będzie dziwnie

ocenił(a) film na 8
alunia_kiss

W grze byli dwaj Sub-Zero. Pierwszym Sub-Zero był Bi-Han (który został zabity w filmie). Nowym Sub-Zero będzie jego brat (tak jak w nowych grach - Mortal Kombat 11). Pierwszy Sub-Zero zostanie Noobem Saibotem :)

Ola3344

Był bym przysłał ,że był plakat z Kitana i wyglądał tak jak oficjalne na serwisach też to pokazywali wycieli ja ?

ocenił(a) film na 8
Zbych13

Wydaje mi się, że nie było plakatu z Kitaną. Były różne spekulacje dotyczące jej postaci w filmie. Kitana prawdopodobnie będzie w następnej części.

ocenił(a) film na 6
alunia_kiss

W mitologii growej Sub-Zero też ginie, by później powrócić jako Noob Staibot. Natomiast nowym Sub Zero zostaje jego młodszy brat Kuai Liang i to on jest w większości grach tą postacią.

Zresztą, śmierć w Mortal Kombat nie jest żadnym problemem, bo postacie często giną, a potem zostają wskrzeszane. Dusza wojownika podróżuje między różnymi światami i za pomocą czarnej magii można z łatwością przywrócić daną postać do świata żywych.

ocenił(a) film na 8
Kamior

No, od razu bym ze 2 sequele obejrzał, bo właściwie wstęp taki to tylko był i tylko człowiek się podjarał i już koniec.
Ale liczę, że nie będą za szybko wskrzeszać postaci, choć Kung Lao ewidentnie ma mocną furtkę na powrót. Teraz tylko na Shao Kahna i Reptile'a czekam, oby szybko sequel zrobili, no bo jest kozacki film jak nic.

RipRoy


Film jest super ,strasznie szybko leci to co najważniejsze czyli walki jest na mega poziomie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones