PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=343614}

Dziewięć mil w dół

Nine Miles Down
5,2 2 634
oceny
5,2 10 1 2634
Dziewięć mil w dół
powrót do forum filmu Dziewięć mil w dół

niestety szybko wszystko staje się dość oczywiste o co twórcy filmu się postarali nie chcąc zmuszać widza do męczącego myślenia, bo albo koleś zwariował od gazu albo wpadł w diabelskie sidła...tylko że są znacznie lepsze filmy z dość podobnym, ogranym schematem

ocenił(a) film na 8
Ketrid2_

Mi akurat to albo-albo bardzo się w tym wypadku spodobało, to była taka odskocznia od sztampowych schematów horrorów. Ale nie po to piszę - jakie są te znacznie lepsze filmy z (dość) podobnym, ogranym (? - z takim ujęciem sprawy spotkałem się po raz pierwszy) schematem? Serio, jeśli takie lepsze filmy są, to chętnie bym je obejrzał, bo "9 mil..." uznaję subiektywnie za perełkę gatunku.

ocenił(a) film na 5
kawakao6

Z ostatnio oglądanych choćby Babadook, Katakumby, K - Pax, ze starszych może być W paszczy szaleństwa, , albo Umysł poza kontrolą, czy Donnie Darko - nie wszystkie z tych filmów są horrorami ale wątek niesamowitości i schemat albo -albo w nich występują, a Dziewięć to żadna odskocznia od sztampy - tak jak napisałem schemat zabawy z widzem w kotka i myszkę - że albo koleś zwariował albo to naprawdę coś spoza tego wymiaru - to jeden z najbardziej ulubionych i najczęściej eksploatowanych schematów w kinie

ocenił(a) film na 8
Ketrid2_

Z wymienionych nie znałem tylko pierwszego (dzięki, kiedyś się obejrzy), pozostałe w miarę ciekawe, choć z "9 mil..." ciężko było bi mi je skojarzyć. Zgoda, w każdym jest motyw niepewności co do tego co jest realne, ale w sumie każdy z nich inaczej z tego korzysta. Muszę przyznać rację, nie jest to nowy schemat, ale jego ujęcie w tym filmie bardzo mi się spodobało. Mi osobiście "9 mil..." skojarzyło się z "Horyzontem zdarzeń", ale z zupełnie innego powodu - w pierwszym być może dokopano się do piekła, a w drugim do niego doleciano. Obydwa to dla mnie filmy dobre, a o takie w gatunku horror ciężko, stąd moja tym bardziej pozytywna ocena "9 mil..."

ocenił(a) film na 8
kawakao6

Ha, errata - "Horyzont zdarzeń" to w polskim tłumaczeniu "Ukryty wymiar".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones